Асоціація "Яхад-ін Унум" (Yahad-in Unum), провідна організація із вивчення "Голокосту від куль", оголошує конкурс на 3-х місячне наукове стажування для українських дослідників (магістрантів та аспірантів) у своєму дослідницькому центрі, що знаходиться у Парижі.
Заявки приймаються від істориків та антропологів, які спеціалізуються та досліджують події Другої Світової війни та Голокосту.

У рамках власних досліджень стипендіати матимуть можливість проконсультуватися і провести дослідження на основі свідчень очевидців вбивств євреїв та циганів на окупованих радянських територіях, зібраних командою «Яхад – Ін Унум».

Разом із науковим керівником «Яхад – Ін Унум» стипендіат має визначити фокус дослідження, що стане об’єктом конкретного аналізу, здійсненого на основі архівів «Яхад –Ін Унум». Перевага буде надаватись мікро-історичним дослідженням.

Особливо актуальні теми:
Голокост у Радянському Союзі
Голокост на місцевому рівні
Роль місцевих жителів у масових вбивствах євреїв
Усна історія та Голокост
Питання присутності сторонніх людей при розстрілах
Співпраця та порятунок євреїв на окупованих радянських територіях
Трудові табори для єврейських в’язнів на території Радянського Союзу

Умови відбору кандидатів

Кандидати повинні бути зараховані на другий рік магістратури або на аспiрантуру чи докторантуру в українському університеті за спеціальністю історія або антропологія.
Теми та напрямки досліджень кандидатів у рамках їхньої академічної підготовки повинні стосуватися історії Голокосту та Другої світової війни на окупованих радянських територіях.
Кандидати повинні вільно володіти англійською, українською та російською мовами. Володіння однією з наступних мов є бажаним, але не обов’язковим: німецька, французька, польська, литовська, румунська.
Стипендіальна програма "Ініціатива дослідження українсько-єврейської історії та історії голокосту в Україні" розпочинається у вересні 2019 року і повинна бути завершена не пізніше 21 грудня 2019 року.
Ця програма стала можливою завдяки ініціативі «Українсько-єврейська зустріч» (Онтаріо, Канада) та партнерству з Меморіальним музеєм Голокосту США у Вашингтоні.

Заявка повинна бути подана англійською мовою та включати наступне:
- опис ідеї Вашого проекту, що не перевищує чотири сторінки з одинарним інтервалом між рядками.
- CV
- рекомендаційний лист від викладача або декана навчального закладу кандидата, що підкреслює кваліфікацію заявника. Лист має
бути написаний на інституційному бланку та містити офіційний підпис. Рекомендіційний лист має бути надісланий особою, яка його
написала, а не заявником.

Заявка має бути подана до 31 квітня 2019 включно на адресу Патріса Бенсімона (директора з досліджень) Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пропозиція проекту повинна підкреслити, як стипендіат буде використовувати фонд архівів «Яхад – Ін Унум» для свого дослідження.

Стипендія розміром $8,750 видається для оплати житла та інших різноманітних витрат на проживання. Нагороди включають стипендію для компенсації вартості перельоту в обидві сторони та для покриття візових витрат. Просимо зауважити, що «Яхад – Ін Унум» не надає індивідуальних податкових консультацій.

Організація «Яхад – Ін Унум» прагне відкрити одну зі сторінок історії, що занато довго залишалася закритою. Наша команда займається пошуком очевидців масових вбивств євреїв та ромів у країнах колишнього Радянського Союзу, а також визначенням розташування місць злочинів та братських могил. Очевидцями цих подій є вісімдесяти- девяносторічні місцеві мешканці, які незабаром більше не зможуть дати свої свідчення від першої особи.

«Яхад – Ін Унум» ідентифікує місця скоєння масових вбивств євреїв та збирає криміналістичні докази масових розстрілів, записуючи відео-свідчення цих вбивств. На сьогодніщній день наша команда здійснила 155 дослідницьких поїздок у 10 країнах (Україна, Білорусь, Росія, Польща, Румунія, Молдова, Литва та колишня Югославська Республіка Македонія), опитавши більше 6,399 очевидців та визначивши більше 2,633 місць масових розстрілів. Фонд є найбільшим та єдиним у своєму роді фондом із документування та вивчення «Голокосту від куль».