Пам’ять жертв Голодомору вшановують цими днями в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Напередодні жалобного дня, який Україна щороку відзначає четвертої суботи листопада, у фойє навчального корпусу №1 розгорнуто тематичну інсталяцію. Проведено також Всеукраїнський круглий стіл із міжнародною участю «Голодомор 1932-1933».
 Також вже стало традицією збиратися разом із містянами біля пам’ятного знака в Соборному парку та йти жалобною ходою вулицями Черкас.

— Треба пам’ятати про геноцид української нації, щоб подібне більше ніколи не повторилося, — переконаний ректор університету Олександр Черевко. — Щоб цей злочин проти українського народу не був забутий, в Україні, особливо упродовж 2005-2010 років, було зроблено багато. У Києві відкрито Меморіал жертвам Голодомору, в усій Україні споруджували пам’ятники і пам’ятні знаки, відкривали засекречені документи, писали книги, проводили поминальні й просвітницькі акції. Черкащина — серед областей, які постраждали найбільше.

Ми повинні розповідати дітям про ціну хліба насущного, ціну боротьби за незалежність і державність, яку заплатили наші предки — і у війнах, і в часи репресій та геноциду, і на Майдані. І про ту ціну, яку сьогодні платимо ми, воюючи на сході з російським агресором.

Загальноміські заходи, присвячені Дню пам’яті жертв Голодоморів

23 листопада (п’ятниця)

14:00 — безкоштовний показ фільму про трагічні події Голодомору в Україні 1932-1933 років (кінотеатр «Україна», вул. Смілянська, 21).

24 листопада (субота)

12:00 — безкоштовний показ фільму про трагічні події Голодомору в Україні 1932-1933 років (кінотеатр «Україна», вул. Смілянська, 21);
15:00 — поминальна панахида біля пам’ятного знаку жертвам Голодоморів у Соборному парку (з боку вулиці Смілянської) та жалобна хода до Соборної площі;
16:00 — молебень у пам’ять померлих, загальнонаціональна хвилина мовчання, мітинг та акція «Запали свічку пам’яті» на знак скорботи.

На знак скорботи за померлими в роки голодоморів у Черкасах 24 листопада буде обмежено проведення розважальних заходів.

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького