9 жовтня о 13:00 у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького (бульвар Шевченка, 81, 2 поверх, конференц-зала) відбудеться відкриття виставки плакатів та публічна розмова на тему “Майже рівні. Як забезпечити рівний доступ до політики у Черкасах?”.

Захід відбудеться в рамках спеціальної теми “Жінки. Рівність. Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”, який організовує ГО «Центр UA» у партнерстві з Центром гендерних досліджень і комунікації ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

У розвинених демократіях участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість
в Україні існує значний дисбаланс жінок у вищих органах влади: до прикладу, серед чинного складу Парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно до Порталу відкритих даних ВРУ). Публічне обговорення — один з багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему та сприяти подоланню упереджень в українському суспільстві.

Учасники дискусії:
- Людмила Бордунос, заступниця міського голови
- Інна Лубко, доцентка кафедри історії та теорії держави і права Черкаського національного університету
- Олена Баніна, продюсерка Суспільне ТБ-Черкаси;
- Марина Гур’янова, регіональна координаторка інституту "Республіка"
Олександра Кузіва, громадська діячка, Рух Чесно (ГО “Центр UA”);
- Марія Севериненко, координаторка ГО «Позитивні жінки» в Черкаській області
- В'ячеслав Скічко, голова обласної організації "Самопомочі", волонтер, координатор ГО "Наш батальйон".

Модерація: Наталя Соколенко, журналістка “Громадського радіо”.

Питання до обговорення:
- Чи існує дискримінація жінок в українській політиці на місцевому та національному рівнях?
- В який спосіб можна подолати дискримінацію жінок в українській політиці?
- Що отримає суспільство в результаті збільшення представництва жінок у політиці?

До дискусії запрошуються викладачі і студенти, громадські активісти, журналісти, представники політичних партій та виконавчої влади.

Також під час дискусії відбудеться відкриття виставки кращих робіт на спеціальну тему
“Жінки. Рівність.Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”.

Контакти:

Джерело: http://gender-ck.inf.ua/news/training/item/u-chnu-vidbudetsya-vidkrittya-vistavki-plakativ-ta-publichna-rozmova-na-temu-majzhe-rivni-yak-zabezpechiti-rivnij-dostup-do-politiki-u-cherkasah