Наглядова рада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького звернеться до Уряду та Верховної Ради з проханням підтримати внесення пам’яток трипільської культури до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО, створення на базі університету музею трипільської культури. Такі рішення були ухвалені на черговому засіданні, що відбулося 17 травня.

Наглядова рада університету створена в лютому 2016 року відповідно до Закону України «Про вищу освіту». Її склад затверджено вченою радою університету та погоджено Міністерством освіти і науки України. Головою Наглядової ради є Третій Президент України Віктор Ющенко. До неї входять знані науковці, бізнесмени, громадські та політичні діячі. Як зазначив, відкриваючи засідання, Віктор Ющенко, «ми — віддані партнери університету і готові підтримати всі ваші ініціативи».

Про підготовку міжнародної конференції «Кукутень-Трипілля: шлях до ЮНЕСКО» доповідали виконавчий директор Національного комітету ІКОМОС (Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць) Олена Сердюк, директор навчально-наукового інституту історії і філософії Наталія Земзюліна та начальник відділу охорони культурної спадщини та з питань релігій Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської облдержадміністрації Микола Олександрович Суховий.

Віктор Ющенко підкреслив надзвичайну важливість популяризації і збереження пам’яток трипільської культури як першої землеробської цивілізації Європи і запропонував працювати над створенням музею трипільської культури на базі ЧНУ.

— Університет повинен братися за такі проекти, адже науковці мають авторитет більший, ніж у політиків. Ви маєте інтелектуальний потенціал, інформаційні ресурси та запас об’єктивності, щоб реалізувати їх.

За матеріалами сайту Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Джерело: cdu.edu.ua