Гості ННІ історії і філософії – європейські вчені – В’ячеслав Меньковський (Білорусь), Міхал Шмігель (Словаччина), Адам Свойнтек і Олександра Аркуш (Польща) мали насичену програму відвідування ЧНУ ім. Б. Хмельницького 19–21 травня 2018 року. Вони взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Революційні потрясіння початку ХХ ст. в Європі: геополітичний, соціокультурний і антропологічний виміри», виступили з відкритими лекціями для викладачів та студентів Інституту, а також здійснили екскурсії Черкаським краєм.

19 квітня вони відвідали музей Т. Г. Шевченка в Каневі і поклали квіти на могилу Т. Г. Шевченка. В екскурсії їх супроводжували проректор Університету із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко і викладачі Інституту. Професор Анатолій Чабан впродовж всієї зустрічі розповідав гостям про історію і нинішній стан розвитку  Черкаської області,  економічні, політичні і культурні досягнення черкащан. 20 квітня випускник Інституту Сергій Ганицький, а сьогодні заввіділом історії Черкаського обласного краєзнавчого музею, ознайомив гостей із пам’ятками Черкас. Цього ж дня науковці завітали на урочисте відкриття Книжкового фестивалю «Маестро». 21 квітня іноземні вчені та викладачі Інституту відвідали м. Чигирин й Холодний Яр. Гості були вражені мальовничою місцевістю краю і його історичними пам’ятниками.

Олена Сухушина,

заступник директорі з виховної роботи ННІ історії і філософії