Щороку, 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Саме цього дня в 1945 році в’язні табору  Бухенвальд підняли повстання та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. Пам’ять про цю подію у всьому світі відзначається поминанням загиблих, зустрічами колишніх в’язнів нацизму, поклонінням їх пам’яті, покладанням квітів до могил і місць поховання жертв фашизму та пам’ятників та пам’ятних знаків.

До поминальних заходів долучилася група студентів 2-го курсу нашого інституту – учасників волонтерського проекту  черкаського відділення фонду «Взаєморозуміння і толерантність», який опікується людьми похилого віку, що у роки війни були в’язнями нацистських концтаборів, стали жертвами рабської і примусової праці націонал-соціалізму.

В рамках проекту студенти відвідують таких людей, записують їхні спогади, розповідають про життя сучасної молоді. Цього дня студенти інституту разом з представниками громадськості Черкас вшанували пам’ять земляків – в’язнів нацистських концтаборів, поклали квіти до пам’ятного знака у Соборному парку міста.