22 березня 2018 р. на базі Черкаської спецілізованої школи № 28 було проведено міську учнівську науково-практичну конференцію з історії України "Україна - terra incognita". Участь у конференції взяли представники шкіл №20, №24, Першої міської гімназії, №6, №25, №28, №21, №15, №34 та ДНЗ "Черкаський автодорожній ліцей". У якості експертів конференції виступили Нераденко Тетяна Миколаївна, кандидат істоичних наук, методист КНЗ "Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради", Абразумова Олена Миколаївна, кандидат історичних наук, старший викладач ЧНУ ім. Б. Хмельницького; Кайдалова Тетяна Іванівна - провідний науковий співробітник Черкаського  обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, Трубін Юрій Юрійович - методист міського методичного кабінету установ освіти.

Абразумова Олена Миколаївна виступила також із вітальним словом від імені Черкаського університету, зазначивши, що Черкащина має славне минуле, багату історичну спадщину, та справжнім скарбом нашого краю є його талановиті люди, а майбутнім нашого краю є її розумна та творча молодь.

На захід були запрошені і студенти І курсу ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького, які поділилися із учнями своїми першими науковими здобутками. Так, студенти презентували наступні доповіді: Дзюра Ю. (Трипільські протоміста Черкащини), Лобода В. (Мотронинське городище скіфської доби), Ляшенко Я. (Архітектура м. Черкаси), Онищенко Д. (Черкаський академічний хор).

Під час роботи в секціях учасники змогли обговорити чимало аспектів розбудови української державності та, зокрема, ролі Черкащини й відомих історичних постатей у становленні  незалежності України, а також  мали змогу поділитися досвідом на та отримати поради й настанови досвідчених науковців.

У підсумку конференції усі учасники отримали сертифікати.