15 березня 2018 року у приміщенні Черкаської обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка в рамках відзначення 100-річя відновлення незалежності Польщі відбулося урочисте зібрання з нагоди 155-річчя Січневого повстання 1863 року. У роботі заходу взяв участь керівник Консульського відділу Посольства Республіки Польща у Києві Томаш Дедерко, члени черкаського «Польського культурного центру імені Кароля Шимановського», представники громадськості, науковці та студенти-історики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Учасників заходу привітав перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко.

Про події Січневого повстання 1863 року розповів професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Василь Мельниченко. Він охарактеризував передумови і основні етапи цієї важливої сторінки боротьби польського народу за відновлення своєї незалежності. Зазначив, що повстання вибухнуло під впливом європейських революційних і національних рухів, спрямованих проти домінування на континенті трьох абсолютистських імперій – Росії, Австрії і Прусії, які увійшли в історію як «Весна народів».

І хоч повстанцям не судилося вистояти у жорстоких боях і протиборстві, їх мужність та героїзм надихали на боротьбу наступні покоління поляків. Визвольний рух не спинявся. І, врешті, досяг мети – Польща у 1918 році відновила свою державність, 100-річчя якої символічно співпало із датою 155-річчя Січневого повстання 1863 року.