В двохтисячолітній історії християнства тема Хрестових походів завжди була актуальною і несла в собі те ж сум'яття, яке викликала й сама воєнно-колонізаторська кампанія. Багато істориків вважають Хрестові походи передвісниками «зіткнення цивілізацій» Заходу і Сходу, що яскраво проявляється у сучасних національних проблемах і, найголовніше, у розвитку міжнародного тероризму.  Так, Білл Клінтон, виступаючи в листопаді 2001 року в університеті Джорджтауна, заявив, що ми до цих пір розплачуємося за Хрестові походи.

Саме цій темі було присвячене засідання наукового гуртка «Історичні постаті середньовічної Європи» під керівництвом доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Гальченко С. І. Студенти-другокурсники розглянули постаті яскравих, непересічних учасників Хрестових походів та з'ясували їх особистий вплив на перебіг кампаній та розвиток подій.

Науковий гурток й надалі продовжуватиме досліджувати видатних діячів епохи середньовіччя, тож запрошує до співпраці!

Засідання  проводяться в останній вівторок місяця.