Пройшло півтора місяці стажу студентів ННІ історії і філософії в Академії Яна Длугоша в Ченстохові (Польща). За цей час стажисти вдало влились в навчальну систему Академії.

Ще перед початком навчання адміністрація Інституту Історії Академії запропонувала для студіювання на вибір 6 навчальних дисциплін, серед яких наші студенти обрали наступні: історія Польщі 1918-1945 рр.,   історія ХХ ст.(1918-1945), історія польського парламентаризму, історія XVI – XVIII ст., історія Другої Речі Посполитої, новітня історія Європи 1918-1945. Викладання предметів забезпечують провідні професори Інституту: Ніта Марек, Беата Урбановіч, Тадеуш Дубіцкі, Андрей Стройновскі, які доброзичливо ставляться до студентів та допомагають опановувати дисципліни. Заняття проходять у спеціально оснащених мультимедійно аудиторіях,  що поліпшує закріплення викладеного матеріалу.

Також, для допомоги у підготовці до занять,  студенті-стажистів було зареєстровано у Академічній бібліотеці, де для зручності в пошуку інформації діє єдиний електронний каталог.

Ще одним важливим чинником стажування в Польщі є вивчення мови. Задля цього для стажистів запропоновано відвідувати курси, по закінченню яких буде видано сертифікат міжнародного зразка.

Денис Хоменко