22 листопада 2017 р. Круглий стіл на тему «Майдан в суспільному вимірі сучасної України»  зібрав студентів ННІ історії і філософії і  учасників та волонтерів революції Гідності та Свободи в Києві та Черкасах – випускників даного Інституту Романа Орищенко, Станіслава Сафонова і студентів Максима Шило і Олександра Гриценко. Відкрила зустріч директор Інституту професор Наталка Земзюліна. Вона зазначила важливість для кожного українця подій Майдану. Першим виступив Максим, він нагадав присутнім про основні події Майдану і розповів про те, як він учень 11 класу поїхав в Київ і брав участь у бурхливих подіях зими 2013-2014 років. Роман був учасником Самооборони Майдану і згадав як проводили тренування, заняття в комендатурі. Він зазначав: «Людям розповідали, як слід діяти у різних ситуаціях. Приміром, у випадку арешту: що казати, чого не казати, про контрольні дзвінки, аби повідомити своїх про затримання. Інформували про те, що треба робити, як поводитись, якщо відбуваються якісь неправомірні дії, що дозволено в сутичках із міліцією, а що ні, де межі їхніх повноважень і які права громадян – аби ми їх чітко усвідомлювали і не допускали проявів свавілля і вседозволеності». Спогади майданівців видані книгою і Роман подарував її Інституту. Учасником регіонального Майдану був Станіслав, який також згадав подій у центра Черкас і на Черкаський дамбі, поділився власними думками щодо реалізації ідей Майдану в нашому житті.

Студенти уважно слухали майданівців і цікавились різними подробицями  цих подій. На зустрічі виступив професор Віталій Масненко щодо питання вшанування учасників Черкаського Майдану. Наталка Земзюліна подарувала Р. Орищенку на згадку про спілкування зі студентами і викладачів Інституту книгу про ЧНУ імені Б. Хмельницького.