22-23 жовтня 2017 р. в Черкасах працювала міждержавна українсько-польська комісія з питань віднайдення консенсусу щодо трактування драматичних сторінок спільної історії двох народів.

У роботі комісії активну участь взяв відомий український науковець, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук Іван Казимирович Патриляк.

Незважаючи на напружений графік роботи комісії, Іван Казимирович знайшов час відвідати Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

На зустрічі з першим проректором університету професором Василем Мойсієнком та директором навчально-наукового інституту історії і філософії професором Наталією Земзюліною було досягнуто домовленості про реалізацію декількох спільних наукових проектів.

Серед них — проведення наукової конференції, присвяченої пам’яті великого українського енциклопедиста, першого ректора Київського університету, славетного уродженця Черкащини Михайла Максимовича.

Визначено дату, місце і формат конференції. Очікується, що захід відбудеться в травні 2018 року в Каневі, в Шевченківському національному заповіднику. І це не випадково. Адже з вершини Тарасової гори добре видно родинне гніздо Максимовича — Прохорівку, де так часто зустрічалися дві епічні постаті української нації Тарас Шевченко й Михайло Максимович.

В університеті гість ознайомився з археологічним музеєм ННІ історії і філософії та університетською науковою бібліотекою, яка носить ім’я Михайла Максимовича.

ННІ історії і філософії