Hовини

50 студентів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького у майбутньому навчальному році зможуть пройти тримісячне стажування в академії Яна Длугоша (Польща, Ченстохова).

Про це домовилися представники ЧНУ, які за дорученням ректора перебували в Польщі з робочим візитом.

Очолив делегацію до польського міста Ченстохова проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко. Черкаський національний представляли директори інститутів Наталія Земзюліна, Людмила Швидка, Тетяна Нінова, завідувачі кафедр Світлана Архипова та Тетяна Касьян. Метою поїздки було наповнення конкретним змістом угоди про співпрацю, укладеної вищими навчальними закладами.

У рамках візиту делегація Черкаського національного провела перемовини з ректором польського навчального закладу Анною Випих-Гавронською та проректорами. Зустрічі відбулися і з керівниками структурних підрозділів Академії Яна Длугоша.

Результатом роботи стала домовленість про стажування черкаських студентів у польському навчальному закладі.

Стажування проводиться у межах реалізації державної програми про академічну мобільність. Тому для студентів воно є безкоштовним. Для поїздки до Польщі будуть відібрані студенти, що опановують історичні, природничо-математичні, мистецькі спеціальності та спеціальності, пов’язані з соціальною роботою й іноземною філологією. Критерієм для відбору буде їхня академічна успішність. Польську мову студенти зможуть вдосконалити на курсах в ЧНУ, адже тут вже багато років поспіль діє потужний Полонійний центр.

Представники обох вищих навчальних закладів узгодили навчальні плани. Крім того, черкащани порушили питання про запровадження програми “подвійний диплом”, яка вже поєднує Черкаський національний з кількома польськими вишами-партнерами.

Делегація з Черкас ознайомилася з умовами життя і навчання студентів у Ченстохові, оглянула місто, яке є духовною столицею Польщі. Спеціально для черкащан у монастирі Ясна Гура провели екскурсію українською мовою.

— Уперше європейський державний вищий навчальний заклад приймає на стажування наших студентів, — зазначає Сергій Корновенко. — Це є черговим визнанням нашого навчального закладу як частини європейського освітнього простору.

Нагадаємо, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького постійно розширює коло міжнародних освітніх партнерів.

— Ця сфера діяльності нині є однією з пріоритетних. Адже реформування вищої школи в Україні ставить перед навчальними закладами непрості завдання. І потреба в їх вирішенні зумовлює пошук нових шляхів розвитку і нових партнерів, — говорить ректор університету Олександр Черевко.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького є членом Східноєвропейської Мережі університетів, Мережі Університетів країн Чорноморського регіону, Євразійської асоціації університетів та Євразійської асоціації профспілкових організацій університетів. Співпрацює на підставі чинних угод із сотнею вищих навчальних закладів світу. Лише в 2016 році було підписано 10 міжнародних угод та 23 угоди з провідними навчальними закладами України.


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького