Hовини

Літо – час не лише канікул та відпусток, а й інтелектуального розвитку та вдосконалення. З 25 червня по 2 липня 2017 р. студент ННІ історії і філософії Денис Хоменко взяв участь у роботі Сьомої Літньої Школи «Соціальна думка митрополита Андрея Шептицького», організованої Інститутом релігії та суспільства Українського католицького університету (м. Львів).

Упродовж семи днів 26 учасників, серед яких люди різних статусів та професій, студіювали постать греко-католицького митрополита. Перед початком роботи Школи Президент ІРС УКУ Мирослав Маринович акцентував на важливість вивчення постаті Андрея Шептицького не тільки як релігійного діяча, а й філософа, юриста, економіста, філолога, історика, адже багатогранність цієї особистості пізнається на відстані років.

Теоретичною частиною роботи Школи стали лекції науковців, що займаються висвітленням ролі митрополита Шептицького у світовій та вітчизняній історії. Олег Турій окреслив політичні погляди митрополита Андрея Шептицького, його соціальну та ціннісні візії; Ярослав Грицак розкрив зв’язок митрополита з національним рухом в Галичині; Ліліана Гентош висвітлила специфіку запровадження християнських принципів митрополитом у суспільно-політичне життя в 1920–1930 роках; Мирослав Маринович розглянув поняття «справедливого ладу» у візії Шептицького. Учасниками Літньої Школи були прослухані й інші не менш цікаві та змістовні лекції.

Практичною ж частиною навчання у Школі були відвідини місць, пов’язаних із постаттю митрополита Андрея: Крехівський монастир, родинний маєток у с. Вишня, Палац Потоцьких, Національний музей у Львові. Родзинкою туристичних мандрівок стало ознайомлення з фондами Центрального державного історичного архіву України у Львові.

Завершенням роботі Сьомої Літньої Школи «Соціальна думка митрополита Андрея Шептицького» стало вручення сертифікатів учасникам ректором УКУ о. Богданом Прахом та Президентом ВРС Мирославом Мариновичем.