26 червня на території Мотронинського городища (Холодний Яр) розпочинає новий сезон спільна експедиція Черкаського національного університету та інституту археології Академії наук України.

Як зазначає професор Анатолій Морозов, завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, таким чином перший курс майбутніх археологів відновлює давню програму «богданівців», розпочату ще в 1988 році, з дослідження невичерпних археологічних скарбів Холодного Яру. За його словами, Мотронинське городище є надзвичайно цікавим для археологів. На думку найбільш авторитетних вітчизняних археологів, починаючи з Вікентія Хвойки, ця територія була столицею прадавньої української держави ще докиївської, “антської” доби (5 століття н.е.).