Hовини

Своєрідною «родзинкою» цьогорічної вступної кампанії у Черкаському національному університеті стало відкриття нової спеціальності – «Міжнародні відносини. Політолог-перекладач». Ця новина вже викликала інтерес у випускників загальноосвітніх шкіл, адже фахівців такого профілю на Черкащині раніше не готували і бажаючі присвятити себе цій роботі здобували освіту переважно у столичних університетах. Відтепер же опановувати тонкощі аналітичної, управлінської, перекладацької та дослідницької роботи у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики можна буде у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Заяви і документи абітурієнтів приймаються з 12 липня.

Базовим підрозділом для підготовки нової спеціальності став навчально-науковий інститут історії і філософії і, зокрема, кафедра міжнародних відносин і всесвітньої історії. Під час навчання особлива увага буде звертатися на поєднання практичної і теоретичної підготовки, набуття навичок можливих видів професійної діяльності, оволодіння іноземними мовами і практикою перекладу з англійської та польської мов (німецької, французької, іспанської – за вибором). Передбачено стажування в європейських університетах з отриманням подвійного диплома магістра.

Навчальний процес забезпечуватимуть кваліфікований професорсько-викладацький склад – доктори та кандидати наук відповідної спеціалізації. До викладання окремих дисциплін фахового спрямування будуть залучатися практики дипломатичної діяльності та міжнародних відносин. Принагідно слід відзначити, що в роки незалежності високі дипломатичні посади посідали вихідці з Черкащини, які працювали послами нашої держави у Великобританії, Канаді, Нідерландах Білорусі, Казахстані, Грузії, Литві, були представниками України в ООН та інших міжнародних організаціях.  Частина з них відгукнулася на пропозицію взяти участь у практичній підготовці фахівців.

Отримавши кваліфікацію фахівця з міжнародних відносин, випускники нової спеціальності у майбутньому зможуть працювати в апараті МЗС України, посольствах і  консульствах України за кордоном, фірмах та підприємствах, які здійснюють зовнішню економічну та політичну діяльність, туристичних агентствах, викладачами нищих навчальних закладів  тощо. Здобута освіта допоможе молодим людям реалізувати себе в найрізноманітніших сферах міжнародних відносин в Україні та за кордоном.

 

Довідково.

ЧЕРКАЩАНИ – ДИПЛОМАТИ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ

  ХАНДОГІЙ Володимир Дмитрович – посол України в Канаді (1998–2000), Нідерландах, Бельгії (2000–2005), Великобританії (2010 – 2014).

 

 

 

 

 

 ЦИБЕНКО Василь Григорович – посол України в Казахстані (2001–2005), посол України в Грузії (2009–2015).

 

 

 

 

ЧАБАН Анатолій Юзефович – перший секретар посольства України в Казахстані (2000–2003).

 

 

 

 

 

 

ЛІХОВИЙ Ігор Дмитрович – посол України в Білорусі (2007–2010).

 

 

 

 

 

 

 

 

ЖОВТЕНКО Валерій Тимофійович – посол України в Литві (2011–2015).