Hовини

Заходи культурфілософського музейного проєкту «Образ думки», кураторкою якого є Оксана Пушонкова, у поточному місяці було присвячено практикам візуального мислення у мистецтві. Вибір теми обумовили цікаві виставки: «Ріка-Море» Миколи Маценка (графіка у геральдичній манері), «Зимова» Василя Легкого (лінорит, літографія, різьблення масок) та різноманітна за формозмістовими пошуками творчість художників з «Молодіжної мистецької палітри» (як ще кажуть – «молодіжки»), арткуратором якої є Володимир Яковець.

Вже традиційно «Образ думки» відвідують туристи з різних регіонів України «Черкащина 365», які більше дізнаються про художню культуру Середнього Подніпров'я, про її ментальне коріння та візуальні коди. Завітали у Черкаський художній й канівчани з туристичного клубу ГО «Фонд розвитку «Шевченків край»». Захід ініціював за програмою «Патріотичні екскурсії Україною» Яків Прогнімак. За новими екскурсійними маршрутами проєкту подорожували також з молоддю Черкаського територіального Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя». Захід ініційовано організатором культурно-дозвіллєвої діяльності Наталією Байдою.

Тривають й студентські проєкти та індивідуальні артмедіації.

Кожен маршрут у певному розумінні є непередбачуваним, адже його моделюють самі учасники. Звернення до поняття візуального мислення розкриває образотворення як процес, як вміння мислити образамиРудольф Арнхейм у книзі «Мистецтво і візуальне сприймання» зазначає, що цей процес є чуттєвим аналогом інтелектуального пізнання – активним, креативним та творчим.

Мабуть, тому учасники проєкту відчувають особливу енергію пошуку аналогій, розкриття візуальних сенсів у мистецтві. Відкриваючи нове, зазвичай бачать більше: антропоморфність декоративних розписів, невизначеність посмішки Джоконди на портреті Онисії Ланге, фотографічну чіткість урбаністики італійської ведути, візуальні натяки на вікна мегаполісів у лабіринті Миколи Дзвоника, естетику стародавніх ікон у творах Бориса Егіазаряна та Віктора Олексенка, розмірковують про аматорське й професійне, культурні практики українців до появи технічних медіа тощо. Адже усе створене й презентоване у музеї є дзеркалом історії та результатом певного візуального досвіду.

  

Особлива насолода у цьому сезоні – енергії «молодіжки». Це – концентрат креативної думки, простір формування нових візуальних понять та колективних символів. Так, лялька-мотанка тут потребує погляду не лише художника, а й культуролога, архаїчна скульптура – рефлексії філософа, а символізація ціннісних світів минулого та визначних постатей – коментаря історика.

Запрошуємо відвідати проєкт «Образ думки», згенерувати власний маршрут, отримати новий досвід сприймання та розкрити деякі таємниці візуального мислення у мистецтві!

Запис за телефоном: 0930938849