10 травня  відбулося засідання студентської групи з «Історії країн Азії, Африки та Латинської Америки у нову добу» (керівники – к.і.н., доц. Іржавська А.П., к.і.н., доц. Терещенко Т.В.) на тему «ІДІЛ як цивілізаційний виклик».

Участь взяли студенти четвертого та третього курсів ННІ. Обговорили питання виникнення феномену «Ісламська держава», політичних, соціальних, моральних аспектів проблеми і глобальних наслідків діяльності цієї організації, підкреслили виняткову актуальність теми й нагальну необхідність її всебічного вивчення та теоретичного усвідомлення.

Погодилися, що організація активно будує альтернативну наднаціональну квазідержавність, яка засновується на спотвореній, але привабливій для багатьох ідеології, і кидає виклик не лише державним інституціям окремих країн, а загрожує набути глобального цивілізаційного впливу.