Hовини

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  16 червня 2024 відбулася сьома лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей "Філософія hic-nunc- sic:  візія в часі і просторі культури".

Тема сьомої лекції: "Філософія Буддизму як смислогенеративна модель культури Заходу ХХ століття, або Across the Universe".

Було проблематизовано наступні питання:

  1. Буддизм та філософія. Праксис, Логос, та Шуньята (Siunjata).
  2. Автентичний ранній Буддизм. Джатаки.
  3. Філософія в напрямах течії буддизму. Хінаяна (тхеравада), Махаяна, Ваджраяна.
  4. Дзен (чань) буддизм. Філософські доктрини.
  5. Культурні контексти буддизму на Заході.

 IMG_7248

Уклін і шана пані Марині Дяченко, культуртрегерці та меценатці проекту та арт-директорці проекту, знаній мисткині Асі Козіній (Чуприні), випускниці університету ім. Б. Хмельницького. Подяки відомій художниці, викладачці кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва  ЧНУ Неонілі Недосєко,    підприємцю, CEO Manezh Solar Володимиру Дяченко  за точні та тонкі коментарі та самобутній внесок в інтелектуальну співтворчість. Окрема подяка відомому правнику та викладачу ЧНУ Олексію Кузьмінському за виважені тлумачення та зауваження і вдумливу аналітику.  Всіх присутніх  об'єднав спільний інтелектуальний простір Morris space та ЧНУ. Спеціальна подяка баристі Дмитру Ліхідченку за перфектний чай та змістовні зауваження,  фотографині Дар'ї Василенко за прикметну увагу та фаховість, усьому персоналу Morris space. В розмові про буддизм та його рецепцію у ХІХ-ХХІ ст. у філософії та культурі Заходу було використано синестетичні елементи -   живопис,  популярну  музику та сакральні піснеспіви, пісні-гімни  маскультури.

В умовному спільному інтелектуальному просторі Morris space та ЧНУ відбувся посутній  філософський полілог, як спроба у зіткненні філософського, мистецького, соціального та екзистенційного контекстів осягнути лакуни смислів навколо сказаного і помисленого.

Наступна зустріч з філософією у затишному просторі арт-кафе, в якому згідно філософії Вільяма Морріса та естетизму прерафаелітів, предметність інтер'єру уречевлює думку, а деталі формують настрій, відбудеться в липні.

 Контакти щодо участі на майданчику instagram.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/groups/philosophy.ck/posts/2705509509612179/