Hовини

 

Кафедри інституту беруть активну участь у реалізації науково-просвітницьких заходів з відзначення 100-річчю Української революції 1917 – 1921 рр. Одним з таких заходів стала VІІІ науково-краєзнавча конференції «Черкащина в контексті історії України», що відбулася 20 квітня в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: Корновенко С.В. – доктор історичних наук, професор, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності, член НСКУ («Українська революція 1917 – 1921 рр.: історичний досвід та традиції державотворення»), Мельниченко В.М. – кандидат історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, голова обласної організації НСКУ («Події Української революції 1917 – 1921 рр. на Черкащині»), Масненко В.В. – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України («Регіональна специфіка Української революції 1917 – 1921 рр. на Черкащині у сучасному концептуальному осмисленні»).

Теми виступів доктора історичних наук, професора, директора ННІ історії і філософії Н.І. Земзюліної – «Селянський повстанський рух в період Української революції 1917–1921 рр.: історіографія питання», доктора історичних наук, професора кафедри історії України, члена НСКУ Синявської Л.І. – «Соціально-економічне становище Черкащини під час Української революції 1917 – 1921 рр.», магістранта інституту, учителя історії Черкаської ЗОШ № 32 О.В. Компанійця – «Колективний портрет» повстанських отаманів Середньої Наддніпрянщини».

 Активну участь у підготовці та проведенні конференції взяли участь доценти Гальченко С.І., Кірєєва В.О., Захарченко М.В., кандидат історичних наук, викладач Литвиненко О.Є., директор центру археологічних досліджень університету Касян А.І.

Конференція була добре організована, про що свідчать відгуки її учасників. Віктор Козоріз, уродженець Драбівщини, що нині проживає в Харкові, Віктор Козоріз зазначив: «Все було чудово організовано, було гарне спілкування з колегами». Такої ж думки відомий краєзнавець з міста Ватутіне Володимир Бурій: «Побував у Черкасах (ЧНУ) на науково-краєзнавчій конференції. В захопленні! Наскільки усе організовано, продумано: цікаві виступи, дискусії, і не тільки... А скільки зібрано зацікавлених людей! Змістовна книжкова виставка краєзнавчої літератури, слайди, архівні документи. Хто не побував – багато втратив…».

Напередодні конференції студенти історики на чолі з професором  Морозовим А.Г. побували на Чигиринщині, де впорядкували могили героїв-холодноярців.