Hовини

У рамках Черкаського книжкового фестивалю в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася зустріч зі співробітницею Українського інституту національної пам'яті Тетяною Ковтунович.

Вона розповіла про проект «Майдан. Усна історія». Мета проекту — зібрати відеосвідчення активістів Євромайдану про події зими 2013-2014 років. Ці записи стануть основою для Архіву Майдану та служитимуть джерельною базою для істориків, режисерів-документалістів, соціологів, психологів та інших. На сьогодні записано вже понад 1000 відеоінтерв’ю учасників Майдану з усіх областей, зокрема і черкащан. Записані спогади лягають в основу нових видань. Проект успішно реалізують і в Черкаській області завдяки науковцям Черкаського національного університету. Також до другої річниці подій на Майдані Український інститут національної пам’яті видав першу книгу спогадів учасників Революції гідності «Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності».

Професор Віталій Масненко представив учасникам заходу, серед яких були не лише студенти та викладачі університету, а й школярі Черкаської ЗОШ № 32, гостей події — безпосередніх учасників Майдану — журналіста Степана Вінярського, сотника Майдану, випускника ЧНУ Романа Орищенка та студента-депутата Антона Ведулу.

Відбулося активне обговорення «Майдану, що триває».


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького