14 лютого — Міжнародний день дарування книг. Студентська рада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького ініціювала загальноуніверситетську акцію «Подаруй бібліотеці книгу».

До збору книг долучилися викладачі та студенти всіх навчально-наукових інститутів та факультетів університету.

Напередодні свята студентська рада Черкаського національного разом з ректором завітали до наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича. Фахівцям університетської книгозбірні передали близько 50 видань художньої та наукової літератури. З-поміж них книги Макса Кідрука, Тамари Горіха Зерня, Люко Дашвар, Оксани Забужко.

— Ми молоде покоління, яке вже народилося в інформаційну епоху. Тому розуміємо, настільки важливими є книги та читання для розвитку повноцінної особистості. Адже читання розвиває уяву, емпатію, допитливість, ораторські здібності, — прокоментувала голова студентської ради університету Каріна Вовченко.

Олександр Черевко наголосив, що підтримка наукової бібліотеки є одним із важливих аспектів діяльності університету.

Частину книг студенти приносили з домашніх бібліотек, але багато було таких. які купували в міських книгарнях.

— Від студентської ради факультету ми придбали для бібліотеки одну із книг відомої авторки Люко Дашвар «Спадок» і тепер кожен студент зможе прочитати цей роман. Насправді це дуже круто, що у світі технологій студенти долучаються до таких культурних акцій, ¬ — поділилася Альона Царьова, голова студентської ради факультету ОТІУС.

До цієї акції долучилися представники ректорату. Проректори, директори інститутів та факультетів презентували бібліотеці книги улюблених авторів: Дари Корній, Світлани Талан, Володимира Лиса та науково-популярну літературу.

Директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича подякував учасникам акції за подарунки, які поповнили фонди книгозбірні.

Цінні видання отримала в дарунок Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка від доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії України ЧНУ ім. Б. Хмельницького, голови черкаського осередку Наукового товариства імені Тараса Шевченка Віталія Масненка, який подарував збірник «150 років на службі української науки та культури. Гуманітарні науки» та кілька випусків «Вісника НТШ».

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького