9 березня 2017 р. студентський актив ННІ історії і філософії (12 осіб) взяв участь у дискусійній платформі «Шевченко: Мова. Держава. Нація», що проходила в київському кіноконцертному залі «Український дім». На форумі були відомі письменники, культурологи, літературознавці, економісти, культурні діячі – український поет, Герой України І. Драч, лідер Аграрної партії В. Скоцик, міністр культури України Є. Нищук, літературознавець та арт-директор мережі книгарень «Є» А. Левкова, співак Т. Чубай, режисер О. Санін, співачки сестри Тельнюк, керівник музею Івана Гончара П. Гончар. Завдяки технології відеоарту учасники і глядачі дійства познайомились із живописом, графікою, рукописами Тараса Шевченка.

Аудиторією заходу стали студенти вишів із різних регіонів України. Дискусія про Шевченка досить швидко переросла у діалог зі студентами. Студенти ЧНУ ім. Б. Хмельницького не тільки були активними учасниками загальних дискусій, а й спілкувалися особисто з поважними гостями форуму.

Власними враженнями про зустріч на форумі поділилися студенти ННІ історії і філософії.

Кузьменко Олександр: « Мої враження були найприємніші. Це вперше, коли я побував на такому засіданні. Особисто спитати чи поговорити, наприклад з Іваном Драчем, не вдалося, було і людей багато, і обмеження в часі, але слухаючи його, зрозумів, що він є дуже багатогранною людиною, про яку я тільки знав, проходячи шкільний матеріал з української літератури. Це була дуже приємна несподіванка.

У дискусії взяв участь міністр культури Євген Нищук, який з самого початку вразив своєю харизматичністю і послідовністю виступу. Загалом, прослухавши і подивишсь, можна було почути цікаві речі про життя Тараса Шевченка, а також його думку з уст відомих людей і те, як вони дивляться на це. В залі можна було зустріти безліч студентів з різних куточків України, що здивувало і водночас порадувало, адже це вказує на небайдужість молоді до «батька нації». Завершився захід концертною програмою, виступали українські музичні гурти, співалися пісні на твори Шевченка.

Повертаючись додому, нас всіх не полишали теплі  і приємні враження».

Хоменко Денис: «У мене лишились найпозитивініші враження від цього мистецького заходу. Найбільше запам’ятались виступи письменника Івана Драча, міністра культури України Євгена Нищука та музиканта Тараса Чубая. Зокрема, Іван Федорович наголосив на важливості поширення шевченкового слова серед молоді, а зокрема й серед студентства, для популяризації української мови в суспільному просторі. Пан міністр Євген Нищук пояснив феномен Шевченка у формуванні понять  «мова», «держава», «нація» та роль культури в цих поняттях. Музикант та композитор Тарас Чубай, проводячи паралелі з сучасністю, інтерпретував Кобзаря, як першу поп-зірку, зактуалізувавши та тому, що його твори переписувались на багатьох мовах. Загалом, дискусійна платформа відбулась в дружній атмосфері, а мистецьким закріпленням дійства стала концертна програма».

Поїздка студентів на форум стала можливою за сприянням голови Аграрної партії Черкащини Віктора Полозова.