Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького — осередок розвитку наукової діяльності та приклад ефективного впровадження її результатів в усі сфери суспільного життя.

Наукова діяльність в університеті здійснюється з метою інтеграції наукової, навчальної та виробничої діяльності в системі вищої освіти. Вона зазнає постійних трансформацій задля спроможності університету протистояти сучасним викликам у новому глобалізованому світі та бути конкурентним у боротьбі ідей та інновацій.

Наукова діяльність Черкаського національного університету сьогодні представлена 3 науково-дослідними інститутами, 15 науковими центрами, 10 науково-дослідними лабораторіями та навчально-науковою обсерваторією.

Детальніше про них у відео, підготовленому відділом інформації та зв’язків із громадськістю: