10 березня 2017 року в Черкаському обласному музеї відбулася зустріч MEET UP на тему «Роль жінки у мистецтві».  Учасники – студенти Черкаського державного бізнес-коледжу та ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Вступне слово взяла керівник циклової комісії ЧДБК Валентина Музиченко, у якому вона обгрунтувала мету зустрічі – привернути увагу до талановитих жінок-дизайнерок та художниць, виявити специфіку жіночої творчості.

Далі – представниця Черкаського жіночого центру Валентина Мельник-Ломова розповіла про діяльність центру, а Наталія Пліс презентувала творчі заходи та майстер-класи.

Ольга Подосенова, головний зберігач фондів ЧОХМ, розкрила деякі секрети іконографії жіночих образів з золотої колекції Черкаського обласного художнього музею.

Студенти підготували відеопрезентацію та доповіді про творчу діяльність та її зв'язок з життєвими долями відомих художниць, скульпторів та дизайнерок : Тетяни Яблонської, Олександри Екстер, Зінаїди Серебрякової, Марії Сибілли-Мертон, Френсіс Макдональдс Макінтош, Камілли Клодель, Марії Приймаченко (керівник: Наталія Ребякова). Доповіді вирізнялися тонким психологізмом у розкритті жіночих образів та супроводжувалися візуальними презентаціями творчості талановитих жінок.

Представниці Центру гендерних досліджень і комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького, Оксана Пушонкова та Зоя Шевченко, у доповіді «Фемінізм та мистецька практика» актуалізували проблему дослідження жіночої суб᾿єктивності у мистецтві, розглянули питання існування «чоловічого» та «жіночого» погляду, причини появи феміністської критики творчості чоловіків, потребу жінок знайти «власний голос» і «власну тему» у мистецтві.

Захід завершився обговоренням природи творчості та ролі жінок в умовах відцентрових тенденцій постмодерністської культури.