В Офісі підтримки вченого при МОН України директор Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії ЧНУ імені Богдана Хмельницького Сергій Корновенко презентував нове видання.

Офіс підтримки вченого реалізовує науково-популярний проєкт «Книга від вченого», мета якого сприяти промоції діяльності дослідників та їхніх здобутків. Науковці мають змогу презентувати свої роботи (монографії, посібники, підручники, збірники матеріалів тощо) у різних форматах (онлайн-презентація на сторінці Офісу, постер, відео тощо). Участь у проєкті можуть взяти всі дослідники, книги яких вийшли друком (зокрема, електронні видання) у 2017-2022 роках.

Колектив авторів (д.і.н, проф. Сергій Корновенко, д.і.н., проф. Василь Ільницький, д.і.н., проф. Віталій Лозовий, к.і.н. Микола Глібіщук, к.і.н., доц. Вікторія Тельвак, к.і.н. Юлія Пасічна, асп. Олексій Компанієць) з Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Національного інституту стратегічних досліджень протягом 2020 – 2021 рр. виконував грант Національного фонду фундаментальних досліджень України «Аграризм: селяноцентричний феномен Української революції 1917 – 1921 рр.». Грантоотримувачем був Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. Одним із результатів реалізації гранту стала трилогія, що складається з монографії «Селяноцентричний феномен Української революції 1917 – 1921 рр.: аграризм»;  збірника документів «Український аграризм»; методичних рекомендацій «Український аграризм: революційний феномен 1917 – 1921 рр».

У виступі директор Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії ЧНУ імені Богдана Хмельницького Сергій Корновенко, керівник грантового проєкту, зосередився на основних наукових результатах, які представлено в трилогії.

Детальніше у відео

Довідково. Офіс підтримки вченого створено з ініціативи Ради молодих учених при МОН України з метою створення умов та можливостей для реалізації інтелектуального потенціалу громадян України у сфері науки та інновацій.

Метою проєкту «Книга від вченого» є підтримка талановитих учених, сприяння їхній самореалізації та стимулювання подальшої творчої наукової діяльності шляхом популяризації їхніх професійних здобутків у суспільстві.

Основними завданнями є:

1. Презентація наукових робіт (монографій, посібників, підручників  тощо) учених шляхом використання різних форматів.

2. Сприяння промоції діяльності  вчених та підвищення їхнього професійного статусу.

3. Використання новітніх форм, методів, моделей організації презентації діяльності науковців та популяризації наукової діяльності.

4. Створення додаткових умов для творчих наукових пошуків учених, а також удосконалення їх ораторської майстерності.

Джерело: https://cdu.edu.ua/