Щорічно в кінці листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору.

Цьогоріч День пам'яті відзначатимуть  26 листопада. Серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливе місце займає Голодомор 1932-1933 років. Унаслідок зумисних дій комуністичної влади Україна втратила щонайменше 7 мільйонів життів. З огляду на масштаби, жорстокість і цинізм здійснення Голодомору (геноциду), історія сучасної Європи не має аналогів подібних злочинів. У мирний час і за сприятливих природно-кліматичних умов від голоду загинули мільйони людей.

На виконання Указу Президента України від 26.11.2021 № 598/2021 «Про заходи у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні — геноциду Українського народу», у межах історичних курсів студентів бакалаври всіх спеціальностей працюють над виконанням  дослідно-пошукових  завдань.

Результати досліджень будуть озвучені на семінарі та опубліковані.

Кафедра історії України