В ННІ міжнародних відносин історії та філософії впродовж жовтня-листопада 2021 року відбулась серія практичних семінарів з курсу «Методика викладання історії в школі». Традиційно на них були запрошені вчителі-новатори, колеги-педагоги які продемонстрували студентам сучасні форми організації освітнього процесу в школі. Учасниками  зустрічей  стали випускниці  історичного факультету ЧНУ ім. Б Хмельницького, Олена Бурлака - вчитель історії Городищенського економічного ліцею Городищенської районної ради “Учитель року-2016” у номінації “Історія”, та Наталія Степанова, кандидатка філософських наук, заступниця директора з наукової роботи ННІ педагогічної освіти та соціальної роботи. Говорили про форми і методи учіння з врахуванням вимог Нової української школи та реалій  дистанційного навчання.

Онлайн-середовище - це потенційно потужний простір викладання і навчання, в якому нові практики і нові моделі взаємодій можуть посутньо впливати на процеси навчання. Щоб сповна використати силу, яка вивільняється в такий спосіб в освітньому середовищі, вчителі повинні вчитися не тільки застосовувати технології, а й змінювати способи організації й подання навчальних матеріалів. Такі зміни формують в учнів відповідальність за процес навчання і розвивають у них відчуття того, що вони перебувають у спільноті. Студенти отримали практичні навики користування онлайн платформами, дізнались про інтерактивні форми викладання, дістали дієві коментарі і поради , щодо організації уроків.

Наталія Земзюліна, директорка ННІ МВІФ