Директор навчально-наукового інституту історії і філософії ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Наталія Земзюліна очолила журі обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з історії.

Всеукраїнська учнівська олімпіада з історії проводиться щороку серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів. Олімпіада відбувається в 4 етапи: шкільний рівень, районний або міський рівень, обласний та всеукраїнський рівні. У Черкаській області інтелектуальні змагання традиційно організовують управління освіти і науки Черкаської ОДА, Черкаський інститут післядипломної освіти вчителів, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

Наталія Земзюліна очолює журі вже другий рік поспіль. Як голова журі вона звернулася з напутніми словами до школярів та побажала їм успіхів.

Зі шкільними вчителями Наталія Іванівна обговорила перспективи історичної науки та особливості її шкільного викладання.

— Не секрет, що вчитель історії, історик — це людина, яка формує суспільну свідомість, — зазначила вона. — Наша національна ідея — це україноцентризм, ми повинні усвідомити це самі і донести до своїх учнів.

Наталя Іванівна запросила колег на науково-просвітницькі заходи, що проводиться в ЧНУ, і запевнила, що всі викладачі інституту готові надавати вчителям допомогу в підготовці школярів і до інтелектуальних конкурсів, і до зовнішнього незалежного оцінювання. Вона розповіла, що в інституті діють безкоштовні підготовчі курси для майбутніх вступників. Запросила одинадцятикласників на пробне безкоштовне тестування з історії, яке відбудеться в університеті 12 березня об 11:00.

Директор інституту історії і філософії розповіла також про навчання і практику студентів за кордоном. Такі можливості передбачені угодами про співпрацю з університетами Польщі. Молоді люди мають змогу після бакалаврату вступити до магістратури в польські виші. Наталія Земзюліна роз’яснила також систему вступу для абітурієнтів і дала рекомендації щодо вступної кампанії.

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького