25 травня 2021 року доценти кафедри – Астапова Олена та  Процишин Володимир взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної on-line-конференції «Філософія для дітей: сучасний стан і перспективи розвитку».

На конференції в контексті «Програма Meтью Ліпмана «Філософія для дітей»: світова практика та український досвід» обговорювались і головні концептуальні засади філософії для дітей, і використання цифрових технологій на заняттях із розвитку критичного мислення для дітей дошкільного віку, інноваційні технології навчання обдарованої молоді, питання школи мислення і комунікацій PRAXIS: досвід практики філософствування з дітьми в Малій академії наук України тощо.

Серед доповідачів, а їх було 59,  були Сухомлинська Ольга – докторка педагогічних наук, дійсна членкиня НАПН України, головна наукова співробітниця сектору сухомлиністики відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНБ України імені В.О. Сухомлинського; Гальченко Максим – доктор філософських наук, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України; Адаменко Надія – канд. філос. н., доцентка кафедри філософії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова; методистка Лабораторії кульутурної освіти на гуманітарних дисциплін Національного центру «Мала академія наук України»; Кравченко Юлія – канд. філос. н., завідувачка Лабораторії з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України»; Ліпін Микола – доктор філософських наук, доцент, провідний науковий співробітник відділу філософсько-методологічних проблем інноваційного розвитку людини Інституту обдарованої дитини НАПН України. Доцентка Астапова Олена виступила з доповіддю «Семантичний фон формування дитячої картини світу».

Дякуємо учасникам конференції за надзвичайно цікаві доповіді, які мали не тільки теоретичне, а, головне,  практичне застосування.

Олена Астапова, доцентка кафедри філософії та релігієзнавства

Джерело: http://philosophy.ck.ua/pro-filosofiyu-dlya-ditey-govorili-na-vs/