15 грудня 2016 р. у стінах ННІ історії і філософії відбувся заключний етап ІV Черкаського міського конкурсу учнівських презентацій з історії "Юні історики Черкащини".

Цьогорічна тема конкурсу присвячена  100-річчю подій Української революції 1917-1921 рр. Увазі учнів м. Черкаси був запропонований перелік основних тематичних напрямків дослідження:

-        соціально-економічні складові революційних процесів на Черкащині;

-        черкаські осередки політичних партій;

-        воєнні дії та повстанський рух на Черкащині;

-        національно-культурне життя Черкащини;

-        активні учасники революції з Черкащини;

-      увічнення подій Української революції 1917-1921 рр.: музейна справа та пам’ятко-охоронний рух на Черкащині.

До у часті у конкурсі долучилися учні 9-11 класів Черкаських загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл,  ДНЗ Черкаського професійного автодорожнього ліцею. Всього прийняло участь 67 осіб.

Конкурсні роботи учнів оцінювало жюрі у складі:  д.і.н., проф. Морозова Анатолія Георгійовича,  д.і.н., проф. Земзюліної Наталії Іванівни, к.і.н., доц. Сухушиної Олени Вікторівни, к.і.н., доц. Гальченко Світлани Іванівни,  к.і.н., доц. Захарченко Марини Василівни, к.і.н., доц. Мотуз Валерії Костянтинівни.

У фінал вийшли презентації 20 учнів: Савченко Наталії Олександрівни і Тищенко Андрія Ігоровича (Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 20);  Калаби Катерини Мілутінівни (Черкаська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 21); Ященко Валерії (Черкаська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 22); Мальованого Олександра В’ячеславовича і Науменко Назарія (Черкаська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 24); Вінницького Івана Ярославовича і Скворцової Моніки (Черкаська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25); Манукян Каріне Вараздатівни (ДНЗ Черкаський професійний автодорожній ліцей); Миронюк Аліни Дмитрівни (Черкаська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26 ім. І.Ф. Момота); Величко Станіслава Руслановича, Ткаченко Марини Денисівни, Грекало Дарини Володимірівни, Курч Дмитра Валерійовича (Черкаська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 32); Тогобіцького Олександра Олександровича, Прогунова Нікіти Романовича, Прищепи Ірини Русланівни, Прищепи Тетяни Русланівни, Захаченко Патрісії Анастасії і Федоренко Владислави Максимівни (Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 33 ім. Василя Симоненка). Фіналісти розділили між собою: 6 перших, 7 других і 7 третіх місць.

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Навчально-науковий інститут історії і філософії висловлює подяку адміністрації шкіл, вчителям історії  і учням за їх активну участь у патриотично-виховному заходу місцевого рівня.