Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького став співорганізатором Всеукраїнської наукової конференції з міжнародною участю "Соціально-економічний і політичний розвиток країн Східної Європи у ХVІІІ-ХІХ ст.", яка відбулася 27 листопада 2020 року на базі Історичного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Викладачі кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин  взяли активну участь в обговоренні суспільно -політичних трансформацій на теренах Східної Європи; актуальних питань економічного та соціокультурного розвитку східноєвропейського регіону у Нову добу; персоналізації історії країн Східної Європи у цей час. Особливо актуальним був виступ проф. кафедри Сінкевича Е.Г., що стосувався історіографії та джерел історії східноєвропейських країн у ХVІІІ–ХІХ ст. Родзинкою доповіді стало цитування матеріалів польською мовою, що спровокувало дискусію з польськими колегами. Подібні заходи сприяють встановленню тісних наукових зв’язків, формуванню проблемних груп та майданчиків для більш глибокого дослідження суспільних трансформацій.