День археолога в Україні відзначається щорічно 15 серпня. Свято було встановлено 2008 року указом президента Віктора Ющенка, “враховуючи вагомий внесок українських учених-археологів у розвиток вітчизняної археології, дослідження, збереження, популяризацію археологічної спадщини України…”.

Саме завдяки археологам історична наука щорічно поповнюється новими джерелами та неспростовними фактами, які розкривають таємниці нашого минулого. Крім експедиційної діяльності, археологія - це й копітка праця над звітами та науковими публікаціями, робота з колекціями та архівними документами, збереження та реставрація археологічних знахідок.

Цього року наші студенти та викладачі взяли участь у польових дослідженнях у складі трьох археологічних експедицій, більше того, розкопки продовжуються й нині. Тож вітаємо зі святом та бажаємо отримувати задоволення від своєї нелегкої роботи, сенсаційних відкриттів та унікальних знахідок!