Цього року студенти-історики 2-го курсу були запрошені на  церемонію вручення обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, яка 11 листопада відбулася в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Їм було цікаво побувати на такому заході, адже наступного року згідно начального плану вони будуть вивчати нову дисципліну – «Історичне краєзнавство та історія рідного краю».

Конкурс на здобуття премії 2016 року засвідчив розширення тематичної і жанрової палітри краєзнавчих досліджень Черкащини. Так, вперше конкурсна комісія розглядала і визнала переможцем в номінації окремих авторів хрестоматійне видання «Хрестоматія з історії Корсунщини ХІ – початку ХІХ століть», яку підготував Станіслав Степенькін – науковий співробітник Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника.

Лауреатом в номінації авторських колективів стала книга «Незбагненна. Земна. Героїчна» про жінок Кам’янщини. Це теж одне з перших краєзнавчих видань біографічного спрямування і своєрідний внесок в «олюднення» історії краю.

Своєрідним заключним акордом заходу стало вручення ректором університету Олександром Володимировичем Черевком квитка члена Національної спілки краєзнавців України магістру архівознавства Олексію Компанійцю, який ще зі шкільної лави захоплюється краєзнавством. Вже будучи студентом навчально-наукового інституту історії і філософії, видав книгу про своє рідне село Червона Слобода, нині працює над іншими краєзнавчими темами.