9 листопада відбулася відкрита лекція професора А. Чабана на тему "Україна очима європейців", в ході якої Анатолій Юзефович поділився враженнями зі свого відрядження до Німеччини. Там знаний український вчений читав лекції для студентів Геттінгенського університету ім. Георга Августа про економічні ресурси України, про можливості нашої держави в якості члена Євросоюзу, про наукові та культурні досягнення українців тощо. В свою чергу, професор намагався з'ясувати як німці бачать Україну, що про неї знають, яку мають позицію щодо вступу України до ЄС та інше.

Аудиторія жваво обговорювала виступ Анатолія Юзефовича. Зокрема, студенти поцікавилися повсякденним життям своїх зарубіжних колег, їхніми захопленнями поза навчанням.

У зустрічі приймали участь і викладачі ННІ історії і філософії. Лекцію Анатолія Юзефовича про специфіку європейського шляху України доповнили коментаріями доцент О. І. Овчаренко та професор В. В. Масненко.

.