8 листопада 2016 року  відбулося засідання наукового гуртка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин з нової історії Західної Європи та Північної Америки під керівництвом доцента Кірєєвої В. О.

В день виборів президента нового США, студенти третього курсу розглянули політичні біографії перших очільників американської держави та обговорили  їх участь у військових та державницьких справах. Зокрема, учасники гуртка простежили життєвий шлях Дж. Вашингтона, Дж. Адамса та Т. Джеферсона на тлі колоніальної дійсності XVIII ст. У ході засідання студенти переглянули документальний фільм «Справжній Вашингтон» та подискутували на тему «Чи потрібні національні герої? Як формується образ героя», «Де пролягає межа між героєм і реальною людиною?». Не обійшли увагою і основні документи американської революції XVIII ст. : Декларацію незалежності від 4 липня 1776 року та Конституцію 1787 року.