8 серпня на телестудії «Ільдана» стартував новий спільний проект інституту історії та філософії Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького та журналістів телестудії. Цього разу він присвячується вікопомній події історії України – 370-ій річниці створення Української козацької держави середини XVII ст. Презентували його доктор історичних наук, професор Анатолій Чабан та кореспондент Валентина Рабцун.

Відзначалося, що відновлення формату проведення історичних четвергів науковцями Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького викликано значним інтересом у телеглядачів до історичної проблематики, професіоналізмом інтерв’юерів, актуальністю піднятих проблем для сучасності.

Саме такою важливою подією історії  України є утворення Української козацької держави у 1649 році. У серпні цього року виповнюється 370-а річниця Зборівської угоди, яка по-суті задекларувала початки Української козацької держави середини 17 століття.

Передбачається, що в час проведення історичних четвергів будуть розглянуті актуальні питання державотворення українського народу.

Зокрема, як висвітлює сучасна вітчизняна та світова історична наука Українську державність середини 17 ст., постать Богдана Хмельницького – видатного державотворця, вшанування його пам’яті, створення пантеону національних героїв, економічна політика Української козацької держави, міжнародні відносини Української козацької держави, дискусії щодо значення української національно-демократичної революції для становлення державності українського народу. Перед телеглядачами виступлять: викладачі інституту історії та філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького: К.В. Івангородський, В.В. Масненко, А.Г. Морозов, В.М. Мельниченко, С.В. Корновенко.

Фінальний захід відзначення 370-ої річниці створення козацької держави Б. Хмельницького відбудеться 20 вересня у резиденції Богдана Хмельницького, де пройдуть 11 Всеукраїнські історичні читання «Українська козацька держава: витоки та шляхи історичного розвитку» за участю провідних істориків України, представників владних структур, фахівців національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

ННІ історії та філософії