15 травня 2019 року відбулося засідання студентського наукового товариства на тему "Подолання тоталітарного минулого після Другої світової війни крізь призму європейського досвіду: політика пам’яті і примирення". На обговорення було винесено наступні питання: "Розколота Німеччина після Другої світової війни: примирення як питання виживання посттоталітарного суспільства. Єлисейський договір (22.01.1963) як модель для примирення французів і німців. Відзначення 8 травня (1985 р.) у ФРН як ідея звільнення німців від нацизму. Меморіальні комплекси про Другу світову війну в контексті політики пам’яті в сучасній Німеччині! та "Декрет Єдность" Ф. Франко і заходи з примирення "двох Іспаній". Меморіал у Долині Загиблих як символічна репрезентація замирення. "Закон про національну пам'ять в Іспанії" (2007).

Основні доповіді підготували магістри 1-Б курсу спеціальності "Історія та археологія" - Анастасія Коваленко та Олег Богатиренко. До дискусій з окресленої проблематики приєдналися студенти 3 курсу ННІ історії і філософії.

Анастасія Коваленко,
магістр 1-Б курсу