26 жовтня 2016 року  відбувся Форум Україна-НАТО. Про євроатлантичні перспективи України дискутували представники влади, громадськості, науковці, студенти, учасники АТО.

Александер Вінніков, голова Представництва НАТО в Україні, відкриваючи Форум у Черкасах, подякував Центру європейської і євроатлантичної інтеграції ЧНУ (який очолює перший проректор проф. Мойсієнко В.М.) за можливість проведення в університеті такого масштабного заходу.

— Форум особливо важливий у контексті рішень Варшавського саміту НАТО, який відбувся у липні 2016 року, — наголосив, вітаючи учасників зустрічі, ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко. — Адже цей саміт у своєму комюніке висловив підтримку Україні і визнав Росію агресором.

Керівник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков розповів також про Варшавський саміт НАТО, його ключові результати. Александер Вінніков наголосив, що вперше з часів ІІ Світової війни одна європейська країна захопила територію іншої. Підходи Євроатлантичного альянсу теж трансформуються.

«Що стабільніші сусіди, то в більшій безпеці ми. Тому й було прийнято рішення про підтримку суверенітету й незалежності України, про сприяння їй у реформуванні і одночасно — про невизнання анексії Криму і про необхідність мирного врегулювання конфлікту на сході України», — зазначив пан Александер.

Про діяльність та позицію Громадської Ліги Україна-НАТО розповів її голова Сергій Джердж. «Позаблоковість нам була нав’язана, і це — елемент гібридної війни», — переконаний він.

А колишній глава Постійної делегації ВРУ в Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України попередніх скликань Іван Заєць наголосив, що вступ до НАТО — це механізм імплементації євроінтеграційних процесів в Україні. — Хто розуміє природу загроз, які постали перед Україною, той розуміє, що Україна повинна бути в НАТО, — вважає Іван Олександрович.

Василь Мойсієнко, перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, наголосив, що нині в українському суспільстві рівень підтримки вступу України в євроатлантичну систему колективної безпеки досить високий.

Проте, зауважив Александер Вінніков, Україна на сьогодні не подала заявки для вступу в НАТО. На його переконання, формування суспільної думки з цього питання — надзвичайно важлива місія, і вищі навчальні заклади відіграють у цих процесах провідну роль.

Поміж іншим, говорили про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

Зустріч завершилася гарячою дискусією, у ході якої  доценти  кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ННІ історії і філософії  Овчаренко О. І. та Кірєєва В. О.  поставили ряд гострих питань стосовно умиротворення сучасного агресора (Росії) та провели певні аналогії з «млявістю» політики  Європейських  держав  в 1930-40х рр. , що призвела до ІІ світової війни.

Крім того, у ході Форуму було досягнуто домовленості про активну підтримку військової кафедри ЧНУ з боку Представництва НАТО в Україні.

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького