- Details
- Written by Шевченко Зоя
- Published: 09 May 2025
У сьогоднішній День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років з нагоди 80-ліття завершення війни у Європі, варто згадати як відзначали ці події 13-12 років тому в умовах режиму Януковича. «Регіонали» посилено намагалися впроваджувати московські пропагандистські міфи через т.зв. «георгіївські стрічки», «безсмерті полки», «антифашистські марші», «прапори перемоги». До речі, у Черкасах на 9 травня 2013 р. вивісили червоні прапори на приміщеннях філармонії та краєзнавчого музею. Але знаходилися люди які обстоювали українську та європейську традиції вшанування загиблих у світових війнах. Так у 2012 році 8 травня молоді активісти провели панахиди за загиблими у Другій світовій війні у Києві, Львові, Запоріжжі та Дніпрі.
У Черкасах у цей день викладачі та студенти-історики Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Андрій Касян, Володимир Швець, Віталій Лихочас, Вікторія Чоботарьова, Павло Прибіш, Іннеса Гетьман, Лесь Данилевський, Назар Зінченко, Вікторія Дінова, Олександр Карабін за європейською традицією вшанували День пам’яті і примирення на черкаському Пагорбі слави. Тодішнє «регіональне» керівництво університету та факультету відповіло переслідуванням та цькуванням учасників акції.
Але не зважаючи на тиск, наступного року така ж акція також відбулася. Хоча вже за меншою кількість учасників. Від 2014 р. у ЧНУ – нове справді українське патріотичне керівництво.
А вже 2015 р. День пам’яті і примирення став державним святом. Тепер це «День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років».