- Details
- Written by Шевченко Зоя
- Published: 19 April 2025
Напередодні Великодніх свят студенти та викладачі ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького зустрілися з воїнами в одному з реабілітаційних центрів міста.
Долучилися до акції «Подаруй воїну книгу», яку ініційовано Черкаським регіональним відділенням Соціологічної асоціації України, та, спільно з громадською організацією «Сила. Захист. Честь», щиросердно привітали з прийдешнім святом воїнів, які перебувають на лікуванні та реабілітації.
Оксана Пушонкова, заступник директора ННІ з виховної роботи, розповіла про книги, які студенти тематично підбирали та купували саме для воїнів: філософські, історичні, психологічні, художні. До формування бібліотеки долучилася також студенти ННІ української філології та соціальних комунікацій.
Богдан Скічко, член правління ГО «Сила. Захист. Честь» звернувся до захисників з теплими словами подяки, моральною підтримкою та Великодніми подарунками. Богдан зокрема анонсував мистецькі та пізнавальні заходи для воїнів, які знаходяться на реабілітації та для членів їх родин.
Андрій Захарченко, голова студради ННІ, розповів про традиції інституту, про наших героїв, які зараз захищають Україну, передав хлопцям листи від студентів, у яких такі важливі слова підтримки й любов. Єгор Дерев’янко, сам військовий, який вже пройшов реабілітацію та тепер навчається на історичній спеціальності разом з Андрієм, виразив свою солідарність та поділився досвідом проходження важкого періоду одужання.
Була й творча сторінка зустрічі.
З глибоким емоційним посилом презентували воїнам свої вірші періоду війни представники двох поколінь. Відомий черкаський поет, автор шести поетичних збірок, директор юнацької бібліотеки імені Василя Симоненка Федір Пилипенко декламував рядки зі збірника «Авеста. Моє світло», а молода поетеса Аліна Фоміна, яка нині працює на кафедрі філософії, соціальних та політичних наук ЧНУ імені Богдана Хмельницького, поділилася рядками зі своєї поетичної збірки, що готується до друку. І ще раз упевнились, що поетичне слово не лише впливає терапевтично, воно надихає й об’єднує.
Воїнам на реабілітації дуже потрібна підтримка, але в нас теж є ця необхідність: бачити їх, дякувати за мужність, за захист, сприяти їх одужанню. Адже в ситуації війни ми – одне ціле – українці.
Дякуємо завідувачу кафедри філософії, соціальних та політичних наук Богдану Калініченку та студенту-політологу Максиму Павленку за участь та допомогу.
Висловлюємо також подяку присутній на заході Наталії Пліс-Панкратовій, секретарю ЧРВСАУ, яка виразила сподівання на продовження подібних заходів, а також медійному сектору: Богдані Раку, студентці ННІ української філології та соціальних комунікацій.