Для мене Майдан став уособленням єдиного українського простору, у якому можуть взаємодіяти як радикали, так і ліберали, як молоді, так і люди поважного віку, жителі столиці і інших населених пунктів України. Це символ української козацької самоорганізації і демократичності з справжнісінькою Січчю, сотнями і сотниками, козаками, стягами і звитягами. Ціла Україна вибухнула, коли сума протиріч часів Януковича набрала критичної маси, щоправда силою цього історичного вибуху скористались не ті люди, як треба і не для того. Але боротьба триває, поки живі носії ідеалів Майдану.

Студент 1 Б «Історія і археологія» Ведула А.

 

 

 

Особисто для мене, події Революції Гідності стали проявом характеру українського народу. Українці в черговий раз змогли продемонструвати, що не терпітимуть відвертих зловживань владою з боку правлячих еліт, котрі, тримаючись за свої нагріті роками крісла, в страху, кинули на студентів так званих "правоохоронців" з кийками.

Майдан в моїх очах був можливістю докорінно змінити країну: знищити клас "недоторканих", припинити свавілля місцевої влади на місцях, розпочати зміни в основних сферах життя держави. За своє ще доволі недовге життя, я встиг побачити, що держава Україна не є тим, ким вона має бути для своїх громадян: її роздирали тотальна корупція та бюрократія, політики розграбовували природні ресурси, будували цілі замки, оточували гектари національних лісів високими парканами, перетворюючи їх у свої мисливські угіддя. Революція Гідності подарувала надію, що не все втрачено, що можна досягти позитивних змін. Проте, на жаль, ніяких позитивних тенденцій зараз я не бачу: український народ знову проголосував за популістів з грошима, які викупили весь медіа-простір та ведуть активну пропаганду проти всіх своїх можливих політичних опонентів, при цьому активно використовуючи образ зовнішнього ворога, аби виправдати свою недолугу економічну політику.

Чи підтримав би я Майдан зараз, знаючи, що буде після нього? Так, підтримав би, але тільки в тому випадку, якби український народ боровся проти всієї старої "політичної школи", а не окремих її представників по типу "Партії Регіонів" і їм подібних маргіналів. Адже, від перестановки додатків, сума не зміниться. Ротація старих політичних еліт нічого, крім розміру їх прибутків, не змінить. Але, на жаль, поки українці і далі віритимуть телевізору і популістам з екранів, годі очікувати якихось змін на краще..."

Студент 1 А «Середня освіта. Історія» Сторожук О.

 

 Для мене, як для студента, тема позитивних змін в країні дуже актуальна, адже мені в цій країні жити. Я хочу бачити її сучасною, європейською державою, життя в котрій не буде подібне до банального виживання. Тому, коли пристарілі олігархи-політики, які роками набивали свої кармани, вирішили відмовитися від проєвропейського напрямку розвитку країни на користь неототалітарного варіанту по типу Росії, я підтримав мітингувальників і приєднався до Революції Гідності в Черкасах. Мені, як і багатьом моїм друзям, були близькі ідеали Майдану, я розглядав його як інструмент, що зможе змінити країну, витягнувши її з болота корупції, блату, бюрократії та свавілля влади.

На жаль, Україна знову втратила шанс змінитись. Сотні українських солдат вмирають, захищаючи наші кордони на Сході, в той час, як фактично все ті ж обличчя, продовжують набивати свої кармани, продовжуючи лінію своїх попередників по повільному знищенню країни. Тотальна корупція нікуди не поділась, в державних структурах і досі панує тотальна бюрократія і так званий блат, в правоохоронних структурах продовжують працювати перевертні у погонах, а влада на місцях вважає себе кимось типу панів, які на своїх землях можуть робити все, що тільки забажають.

Сумно визнавати, але в найближчому майбутньому я не бачу ніяких передумов до змін ситуації на краще.

Студент 1 А «Середня освіта. Історія» Шульга О.

 

Майдан як національне піднесення, став креативним простором для втілення найнесподіваніших соціокультурних ідей, які були принципово нові для українців. Своє місце в Революції гідності знайшли мистцецько та літературно талановиті громадяни. Відзначився спонтанний креатив протестувальників: плакати, стікери, наліпки, написи, карикатури, коломийки – усе це не лише ілюструвало, а іноді й формувало порядок денний Майдану. Ця подія сколихнула весь світ, не залишивши байдужою жодної душі. Люди висвітлюють своє ставлення до цієї події через вірші, пісні, картини. Революція гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, і показала важливість національної ідеї. Нині саме за це триває боротьба і кожен з нас є рушійною силою в ній.

Студент 1 Б «Історія і археологія» Сафонов С.